Mé jméno je Ošklivka 3.díl

3. díl - Šaty, šaty šatičky

1. listopadu 2011 v 15:00 | Boe
"Nestahuj mi ten pásek tolik," napomínala jsem mamku, když mi pomáhala s přípravami na mou první hodinu tance.
"Jsi hezky štíhlá, tak nechápu, proč bys ten pas nemohla trošku ukázat," odvětila mamka a stuhu kolem pasu na svátečních šatičkách mi přitáhla ještě o centimetr.
"Vždyť se ani nenadechnu," kňourala jsem, ale máma se nenechala odbýt a utrousila něco o tom, že krása bolí. Pomyslela jsem si svoje a šla si obout své naleštěné střevíčky. Přes ramena jsem si přehodila kabát a byla nachystaná k odchodu.
"Kluci se o tebe poperou," usmál se táta a se slzama na krajíčku mě s mámou odprovodili ze dveří. Prej poperou, to se ti povedlo tati.
Rosťa už na mě čekal před domem. Nikdy jsem ho neviděla v obleku a musela jsem uznat, že mu to docela slušelo. Dokonce i vlasy, jindy ledabyle rozcuchané na všechny strany, měl pěkně rozčesané a upravené do pravidelného účesu.
"Ahoj," pozdravila mě Lída, když jsme dorazili před budovu našeho místního Kulturního domu, kde škola taneční pořádá. Seznámila nás se svým klukem Honzou, který se jevil jako sympaťák. Pak už jsme všichni v očekávání hromadně vstoupili do velké haly, kde na nás čekala paní lektorka. Místo vlasů měla útvar podobný květáku a na sobě kostýmek s halenkou posázenou jemnými flitry. Sice trochu excentrická osoba, ale tančit uměla, jelikož hned po úvodním proslovu do nás začala hustit nespočet kroků a otoček, které jak říkala, musíme nejen odtančit, ale i prožít. Rosťa se mi celou dobu akorát plantal pod nohama, ale byla jsem ráda, že tam můžu být. Sice jsem jako obvykle patřila mezi nejošklivější dívky v sále, i přes ty krásné šatičky, které na mě mamka půlhodinu navlékala, ale nevadilo mi to. Zvykla jsem si být ve společnosti zmalovaných a načesaných krásek, kterým to mimochodem slušelo ještě víc než ve škole.
Katka, ve svých tmavých šatech s kraječkou se po parketě ploužila jako nějaký černý anděl, a to i s Jakubem Klímou, přesně jak slibovala ve škole. Jakub je moc hezký kluk, tmavé vlasy v ledabylém rozcuchu, temné oči a sportovní postava. Opravdu jim to moc slušelo. I paní lektorka si je se zájmem prohlížela a myslím, že měla v tu chvíli jasně vybráno, kdo bude zvolen na Šluskoloně za nejlepší taneční pár. Když se konečně probrala ze svých snů, jemně zatleskala a cupitavými kroky prošla celou halou. Hudba utichla a ona se s námi mile rozloučila a sdělila nám datum konání další taneční lekce.


2.
"Tak co, dámy? Jak se vám libila tancovačka?" vyzvídala Jana, která se do tanečních nepřihlásila.
"Jsi blbá, žes nešla, bylo super vidět ty naše křováky ve kvádru," rozesmála se Lída a my se k ní připojily.
"Míšo, a ty jsi tam byla s kým?" zajímala se Jana znovu.
"Takovej křovák nadruhou, že, Michalo," rozchechtala se Kačena a její sbor slepic začal kdákat s ní.
"Jmenuje se Rosťa a je to můj nejlepší kamarád," naštvala jsem se.
"Já myslela, že to je tvůj nabíječ. Byste se k sobě hodili," nadhodila a než jsem stačila nějak chytře zareagovat, začalo zvonit.
"Nic si z toho nedělej, je to kráva," mrkla na mě Lída povzbudivě.
 
 

Reklama