Červenec 2011

27. července - " Sbohem sokyně "

29. července 2011 v 14:20 | Damsel Boe |  Dny se vlečou..
Skoro celý týden jsem, docela nedobrovolně, proležela v posteli. Za nohu mě totiž chytla rýma, kašel a teplota. Takže mým nejlepším kamarádem se na ten čas stal možná tak pan Kapesník a pan Paralen.
"To je tak, když lítáš po venku v dešti bez deštníku!" peskovala máma hned, když mi rtuť teploměru vyšplhala na úctyhodných 38,5°C. No jo, zrovna jsme s Elou venčily psy a začalo pršet. Kdo by tušil, že půlhodinová "procházka" v dešti ze mě na týden udělá placku domácí.
Ve středu už mi naštěstí bylo jakž takž dobře, a proto jsem se rozhodla skočit se trochu provětrat. Všichni seděli u hasičárny a o něčem děsně diskutovali.
"Čáu, marode!" pozdravili mě všichni skoro jednohlasně. "Bolí tě v krku a teď pálíš cígo? Paťano, že já to řeknu paní Dianě," rozesmála se El a seskočila z betonové zídky. Vytáhla z kapsy krabičku a jednu si taky vytáhla.
"Tak co? Už jsi zdravá?" zeptal se Tomáš.
"Ale jo, ještě mám trochu rýmu, ale jinak v pohodě. Co se řeší?" zajímala jsem se pohotově.
"Čekáme na Markét, zítra odjíždí zpátky domů a chceme se s ní rozloučit," oznámil mi Tomáš. Eliška útrpně zakoulela očima a pak si mě nenápadně vzala bokem.

Patricie bonzuje

21. července 2011 v 23:11 | Damsel Boe
Je to ostuda, mít prázdnou rubriku, která by měla sdělovat něco o autorovi, proto jsem se rozhodla sem vložit pár řádků o tom, jaká jsem, co mám ráda, co naopak nesnáším...prostě samé nezáživné věci :)

21. července - " Žárlivá tetička "

21. července 2011 v 18:44 | Damsel Boe |  Dny se vlečou..
20. červenec 2011 se zapíše do dějin našeho rodokmenu. "Ségra, já jsem otec, chápeš to?" probudil mě v 5:32 telefonát mého, pro mě pořád nedospělého, bráchy. Mamka je tak trochu s nervama v kýblu, jelikož status babičky ji značně rozhodil, ale slzička jí ukápla hned, jak se na to malé stvoření, zabalené do sněhobílé dečky, podívala. V malé pojizdné postýlce zvané "vajíčko" leželo něco velmi zvláštního. Bylo to až k neuvěření, jak malé stvořeníčko tam spokojeně chrupkalo. (Je sice pravda, že bych nechtěla, aby se tvoreček ve velikosti dvoukilového melounu rval mými útrobami.) Ale i tak, .. bylo to překrásné. Takovou něžnost, zranitelnost a čistotu jsem už dlouho nespatřila. Naposledy když se narodila Hana. Takové pocity mě však do dvou týdnů přešly, což je asi jasné :) Černé chmíříčko na hlavičce, malý nosík, který směšně připomínal knoflík, modrá kukadla a dlouhatánské řasy. Jak může mít novorozeně tak dlouhé řasy.

8. - 16. července - " Pokérovaná Éliška "

16. července 2011 v 19:31 | Damsel Boe |  Dny se vlečou..

V pátek jsem dopoledne jela do nedalekého "velkoměsta" koupit Ele nějaký dáreček na nározky. Nechtěla jsem žádnou cetku za pár korun ani žádný veledar. Prostě něco, co jí potěší a přitom to nějak poslouží. Kosmetiku jsem vyškrtla hned na začátku, jelikož je to jedna z mnoha Avoňaček. Tudíž se u ní prodíte hromadami koncicionérů, šampónů, odličovadel, řasenek a dalších prkotin. Prostě všude, kam se podíváš, nějakou sra*ku na ksicht máš!
Bloudila jsem po obchodech a obsah mé kabelky stále nikde. Nakonec jsem se zastavila u výlohy, kde byly vystaveny fotky s kérkama. Zavolala jsem teda Tomovi, a když mi řekl, že pro ni stále taky nic nemá, domluvili jsme se, že se složíme na tetování. Koupila jsem jí poukázku do tetovacího salónu. Už o té "krajce" na nohu mluvila hrozně dlouho. Jela jsem tedy spokojeně domů (tedy až potom, co jsem udělala radost i sobě).
Elinda si málem kákla do gatí, když tu poukázku vytáhla z obálky: "Já se z vás poseru! Vy jste super! Díky, díky, díky.." skočila mi kolem krku. Pak jsme grilovali. Konečně jsem okusila sušené švestky ve slanině na grilu. Kouzlus mňamózus!
V pondělí jsem s Elou jela do toho salónu. Měla jsem větší strach než ona, abych pravdu řekla. Ale odešla s krásnou, sice trochu nateklou kraječkou, která se táhne od malíčku na noze až po kotník. Vypadá to pěkně. Taky jsem přemýšlela nad nějakým krasavcem na bodbřišek, ale když jsem si představila, jak by to v budoucnu mohlo vypadat, třeba po těhotenství, rozmyslela jsem si to.
Celý týden jsem se prodila v nudě. Mamka s Hanou jely za babičkou na týden, jelikož si mamka udělala významné týdenní volno v práci. Vracejí se až v neděli večer, takže mám doma superklídek.
Jen jedna věc, co mě trochu rozhodila...no, tu Vám napíši až příště, musím zase běžet.

Boe

27. červen - 2. červenec - " Slunečnicové překvapení "

4. července 2011 v 19:49 | Damsel Boe |  Dny se vlečou..


Po nedělní SMS, která mi od Tomáše přišla, jsem se mu snažila co nejvíce vyhýbat. Ani nevím proč. Mám v sobě takový pocit křivdy. Se všemi si při svém 20-ti denním pobytu v Německu dopisoval, ozýval se jim a snažil se je informovat o jeho dovolence u otce, kromě mě. Jako bych byla vzduch. Nejednou se stalo, že jsem seděla celá znuděná na ICQ a on se připojil, ale nenapsal. Proč bych to měla dělat já?
Když si šli všichni sednout do Áčka, seděla jsem doma jako pecka. Nevěděla jsem prostě, jak se mám v jeho přítomnosti chovat. Je tedy jasné, že když si El, Tomáš, Nela, Verča, Danek a spol. vyrazili ve středu na Kung Fu pandu 2 do kina, zase jsem nešla. Na druhý den se za mnou stavila Eliška.
"Hele, můžeš mi laskavě vysvětlit, co s tebou je?" řvala na mě už ve dveřích.